Theehybride roos

60-258-1
60-258-2

Tanydal

theehybride roos

- – Hans Jürgen Evers

Warme, zachte zalmroze tint, die naar de buitenste bloembladranden zacht vervaagt. - theehybride roos - krachtige, langhoudend geurende roos - geurbeschrijving niet beschikbaar

- Elegante, hoog gecentreerde snijbloemvorm
- Warme, gelijkmatige zalmroze bloemkleur
- Rijke, langdurige en krachtige geur
- Stevige, rechtopgaande groei voor perken
- Geschikt voor snijbloem en solitair gebruik
- Bijzonderheid: Bekroond in de tentoonstellingswereld (Court of Show / Honor – Connecticut Rose Society Show 2001), wat de kwaliteit als theehybride snijroos onderstreept.
Betrouwbare webwinkel – Zuinig met bestrijdingsmiddelen
Tanydal
pharmaROSA® EXTRA 6-liter potroos op eigen wortel
36,00 €
stuks
Het product is het hele jaar door te bestellen.
Uw bestelling wordt elke maandag aan de pakketdienst doorgegeven.
De leveringstijd is 1-5 werkdagen. Verzending alleen binnen Nederland!
5 (6684)
facebook   twitter

TANYDAL – zalmroze theehybride roos – Evers

Met haar royale, hoog gecentreerde bloemen en harmonische groeiwijze is TANYDAL ideaal voor wie direct een volwassen, representatieve rozenborder wil neerzetten. De grote, zalmroze knoppen openen tot elegante snijroosachtige bloemen die solitair aan stevige stelen verschijnen, waardoor u in tuin én vaas een maximaal kleureffect behaalt. De bossige, rechtopgaande groei levert een rustig totaalbeeld op, ook in grotere vakbeplantingen waar een bloemenmassa de sfeer bepaalt. Dankzij de 1,5–2 jaar voorgeteelde, eigenwortelige planten bouwt deze roos zich stabiel op: eerst wortelkracht, daarna scheutopbouw en rond jaar drie de volle sierwaarde, met een duurzaam plantgestel dat zich na terugval weer kan regenereren. De krachtige, lang aanhoudende geur versterkt de beleving rond terrassen en entrees, terwijl de rechtopgaande habitus ook in kusttuinen met harde wind een betrouwbare, windvaste structuur biedt langs paden, zichtlijnen en hotelopritten.


Toepassingsmogelijkheden

DoelgebiedMotivatie
Hoteltuin langs entree of oprijlaan De rechtopgaande, gelijkmatige groei maakt TANYDAL bijzonder geschikt voor representatieve entrees waar een rustig, verzorgd rozenbeeld nodig is. De bossige plantvorm blijft ook op termijn stabiel, wat de onderhoudsplanning vereenvoudigt voor hoveniers en beheerders van hospitality-locaties. Hotels en resorts
Terrasborder bij restaurant of wijnhuis De warme zalmroze bloemen geven een zacht, uitnodigend licht rond terrassen, terwijl de sterk geurende bloemen de zithoek verfijnen zonder schreeuwerig te worden. Door de solitair staande, lange stelen is er bovendien altijd materiaal voor snijbloemen uit de border, zonder het totaalbeeld te verstoren. Restaurants en wijnhuizen
Showborder in representatieve privétuin of landgoed De uniforme bloemvorm en de snijroos-achtige knoppen zorgen voor een zeer verzorgd beeld in formele borders. Dankzij het eigenwortelige karakter blijft de aanplant op lange termijn homogeen; struiken die terugvriezen of worden beschadigd, lopen weer raszuiver uit, wat het herplanten beperkt en het budget spaart. Particuliere opdrachtgevers
Massavak in park of openbare ruimte In grotere vakken zorgt TANYDAL voor een gelijkmatige bloemenmassa met een luxe uitstraling. De remontante bloei geeft een lang seizoen, terwijl volwassen, doorwortelde planten het vak snel sluiten. Dit levert een nette, beeldbepalende rozenstrook op die ook zonder veel begeleidende beplanting overtuigt. Gemeenten en parkbeheerders
Windbelaste entreezone in kustregio De rechtopgaande, compacte plantstructuur geeft een betrouwbare rozenhaag in gebieden met harde wind en zoute nevel, zoals kusthotels en duinrandtuinen. TANYDAL blijft ook onder dergelijke omstandigheden een heldere bloemenpresentatie geven, mits het reguliere onderhoud wordt aangehouden. Landschapsarchitecten kustregio
Solitairaccent in representatieve voortuin Als solitair of in kleine groepen komt de hoog gecentreerde bloemvorm maximaal tot zijn recht. De combinatie van royale bloemmaat en nette plantopbouw maakt van elke plant een op zichzelf staand blikpunt. Door de volwassen levering in 6-liter pot is het accent direct aanwezig na aanplant. Hoveniers voortuinen
Snijroosvak in showtuin of pluktuin De lange, stevige stelen met solitair geplaatste bloemen leveren kwalitatieve snijrozen met een professionele uitstraling. De krachtige, lang aanhoudende geur verhoogt de belevingswaarde in bloemstukken. Eigenwortelige planten herstellen goed na fors terugsnijden, wat een regelmatige snijronde toelaat. Pluktuinexploitanten
Rozenborder met beperkte chemische ondersteuning Bij gemiddeld onderhoud en gerichte, spaarzame gewasbescherming blijft TANYDAL op gezondheidsniveau goed toonbaar. De stabiele groei en het vermogen om vanuit de basis opnieuw op te bouwen maken de aanplant vergevingsgezind bij weersdruk, waardoor u minder vaak volledig hoeft te vernieuwen. Duurzaamheidsgerichte opdrachtgevers

Stylingideeën

  • Zalmroze entreeborder – Combineer TANYDAL in brede stroken met lage buxus- of ilexranden voor een klassiek, rustig entreebeeld met langdurig kleuraccent – opdrachtgevers die symmetrie en orde waarderen.
  • Terras met geuraccent – Plant TANYDAL in groepen rond een zithoek en vul aan met lavendel of Perovskia voor geur, textuur en een lange bloeiboog – restaurants, wijnhuizen en hoteltuinen.
  • Solitair in grindpatio – Eén tot drie TANYDAL-planten in royale grindvakken met siergrassen als Stipa tenuissima geven een helder, modern accent met zachte kleurovergangen – designgerichte privétuinen en boutiquehotels.
  • Parkvak in zalmtinten – Combineer TANYDAL in grotere vakken met Erysimum cheiri en luchtige siergrassen voor een harmonieuze, warmgekleurde bloemenmassa – parkontwerp en representatieve bedrijfs- en campusterreinen.
  • Verticale duo-compositie – Gebruik TANYDAL als stevige basis en laat er clematis als ‘Jackmanii’ doorheen weven voor verticale kleur en contrast zonder onrustig beeld – showtuinen en hoogwaardige demonstratieborders.

Vakinhoudelijke rassenbeschrijving
Naam en registratie TANYDAL (TANydal) is een zalmroze theehybride roos uit de Hybrid Tea-groep, handelsnaam Summer Lady, erkend door de American Rose Society als tentoonstellings-theehybride en snijbloemtype.
Herkomst en veredeling Veredeld door Hans Jürgen Evers bij Rosen Tantau (Duitsland); geselecteerd rond 1991 en in 1993 geïntroduceerd. Ouders zijn niet bekend; ontwikkeld als sierlijke tuin- en snijroos met moderne bloemvorm.
Prijzen en onderscheidingen Bekroond met Court of Show / Honor op de Connecticut Rose Society Show in 2001, wat de geschiktheid als hoogwaardige tentoonstellings- en snijroos onderstreept in veeleisende showomstandigheden.
Groei- en bouwkenmerken Opgericht groeiende struik van circa 100–140 cm hoog en 50–70 cm breed, met dicht, middelgroen, licht glanzend blad en matige doornzetting; vormt een gelijkmatige, bossige plant geschikt voor vak- en solitairtoepassing.
Bloemmorfologie Grote bloemen van 7–10 cm, halfgevuld met circa 13–25 bloemblaadjes, hoog gecentreerde vorm en spitse knop; bloemen verschijnen meestal solitair aan stevige stelen, met remontante, in de tweede golf opnieuw rijke bloei.
Kleurgegevens en fenologie Warme zalmroze hoofdkleur (RHS 36B–36D), met iets lichtere buitenste bloemblaadjes; bij fel zonlicht lichte vervaging naar rozig-perzik, bij koeler weer dieper van toon. Gesloten knoppen zijn crèméroze met een zachte zalmpunt.
Geur en aroma Geursterkte is krachtig en langdurig, geschikt voor beleving nabij zitplekken en als snijbloem; exacte aromadescriptoren zijn niet gedocumenteerd, maar de variëteit wordt consequent als intens geurende theehybride gekenmerkt.
Bottelkenmerken Bottelzetting is doorgaans gering door de gevulde bloemen; waar gevormd zijn de bottels klein, bolvormig en oranje-rood, met een diameter van circa 6–9 mm en beperkte sierwaarde in vergelijking met de bloeifase.
Weerstand en winterhardheid Winterhard tot circa −21 tot −18 °C (USDA 6b, RHS H7, Zweedse zone 3). Ziekteresistentie is gemiddeld, met matige gevoeligheid voor meeldauw, bladvlekkenziekte en roest; vraagt regelmatige controle en gerichte bescherming.
Teeltadvies Bij voorkeur volle zon, met goede luchtcirculatie en voedzame, doorlatende grond. Plantafstand 40 cm in vakken, 35 cm als haag en 65 cm solitair. In grote kuipen minimaal 40–50 liter. Zelfreiniging zwak, dus uitgebloeide bloemen tijdig verwijderen.

TANYDAL biedt warme zalmroze snijroosbloemen met krachtige geur op een harmonische, rechtopgaande plant, waarbij eigenwortelig materiaal zorgt voor duurzame regeneratie en een blijvend representatief beeld – een weloverwogen keuze voor veeleisende projecten.

Gedetailleerde producteigenschappen

Productidentificatiegegevens

Productnaam: TANYDAL – zalmroze theehybride roos - Evers
Producttype: pharmaROSA® EXTRA - 6-liter potroos op eigen wortel
Rasidentiteit: Gecertificeerd:14.06.2025
Raskwaliteit: premium zilver
Artikelnummer: [964] 60-258 (07.02.2026) pharmarosaextra.nl

Naam en registratie

Betekenis rasnaam: Onbekend.
Synonieme naam: Summer Lady®
Handelsnaam: Tanydal theehybride roos TANydal
Roosgroep: Hybrid Tea
Handelstype: theehybride roos
Handelsgroep: Theehybride roos
Tentoonstellingscategorie: snijbloem; tentoonstellings-teehybride
Collectie: theehybride roos

Herkomst en veredeling

Eerste distributeur: Rosen Tantau (Duitsland)
Veredelaar: Hans Jürgen Evers
Veredelingsjaar: Duitsland, 1991

Prijzen en onderscheidingen

Wedstrijd- en showonderscheidingen: Court of Show / Honor – Connecticut Rose Society Show (2001)

Groei- en bouwkenmerken

Hoogte: 100-140 cm
Breedte: 50-70 cm
Groeiwijze: opgericht
Blad: Het loof van de variëteit is dicht. De bladeren hebben een licht glanzend oppervlak en een middelgroene tint.
Doornzetting: matig doornig
Beschrijving zelfreiniging: Het merendeel van de verwelkte bloemen blijft aan de stengel zitten en vereist achteraf verwijdering.
Mate van zelfreiniging: Zelfreiniging: zwak

Bloemmorfologie

Bloemgevuldheid: halfgevuld
Bloemvorm: hoog gecentreerd, met spits knop (snijroos type)
Bloemgrootte: L (7 -10 cm)
Bloeiwijze: solitair
Kleurcode: ARS-code: pb RHS-code: 36D (buiten), 36B (binnen)
Doorbloei: Remontant, de tweede bloei is eveneens overvloedig.

Kleurgegevens en fenologie

Kleur: zalmroze
Bloemkleur: Warme, zachte zalmroze tint, die naar de buitenste bloembladranden zacht vervaagt.
Gesloten knop: Licht crèméroze knop met een zijdezachte zalmkleurige punt, homogeen, glanzend oppervlak.
Net geopende bloem: De middelste bloemblaadjes hebben een levendiger zalmtint, terwijl de buitenste neigen naar pastelcrème-roze.
Volle bloei: Uniform middenintensief zalmroze, de achterkanten van de bloemblaadjes iets lichter.
Voor het uitbloeien: De kleur vervaagt naar een licht rozig-perzikkleurige tint, met een fijne crèmekleurige rand.
Beschrijving kleurvervaging: Bij fel zonlicht wordt de kleur iets lichter, bij koelere temperaturen blijft de kleur dieper van toon.

Geur en aroma

Geursterkte: krachtige, langhoudend geurende roos
Aroma: geurbeschrijving niet beschikbaar
Aantrekkingskracht voor bestuivers: Door de sterk gevulde bloemen is deze roos weinig aantrekkelijk voor bestuivers, aangezien de bloemvorm (enkel/halfgevuld/gevuld) en de toegankelijkheid van de meeldraden de aantrekkingskracht op bestuivende insecten sterk beïnvloeden.
Bestuivervriendelijke aanduiding: Halfgevulde bloemen, weinig aantrekkelijk voor bestuivers, beperkt bestuivervriendelijke variëteit

Rozenbottelkenmerken

Rozenbottelvorm: bolvormig
Rozenbottelkleur: oranje-rood
Rozenbottel - opmerking: Bottelvorming is naar verwachting gering door de gevulde bloemen; bolvormige, oranje‑rode bottel met een diameter van 6–9 mm.

Weerstand en winterhardheid

Winterhardheid (°C): -21–-18 °C
Zweedse zone: Zon 3
Beschrijving hitte- en droogtetolerantie: Presteert gemiddeld bij warmte; bij langdurige droogte heeft de plant regelmatig water nodig.
Ziekteresistentie: matig
  • meeldauw – matig
  • bladvlekkenziekte – matig
  • roest – matig

Tuinadviezen

Aanbevolen plantafstand: voor massale aanplant 40 cm, voor heggen 35 cm, als solitair 65 cm
Plantdichtheid: bij vierkante aanplant 5,7 plant/m², bij hexagonale opstelling 6,6 plant/m²
Halfschaduwtolerantie: bij voorkeur voor een zonnige standplaats
Onderhoudsbehoefte: Onderhoudsbehoefte gemiddeld; vereist af en toe plantenbescherming.
Belangrijkste gebruiksdoelen: bloemperk, snijbloem, solitair, pot

Opmerkingen

Sterke punten: Betrouwbare webwinkel – Zuinig met bestrijdingsmiddelen
Combinatieplanten: Clematis terniflora - bosrank
Clematis 'Jackmanii' - grootbloemige bosrank 'Jackmanii'
Erysimum cheiri - tuinmuurbloem
TANYDAL – zalmroze theehybride roos - Evers
Warme, zachte zalmroze tint, die naar de buitenste bloembladranden zacht vervaagt. - theehybride roos - krachtige, langhoudend geurende roos - geurbeschrijving niet beschikbaar
Online rozen kopen - theehybride roos - zalmroze - Tanydal - (100-140 cm)
Bloeiwijze: solitair Hoogte: 100-140 cm Bloemvorm: hoog gecentreerd, met spits knop (snijroos type) Winterhardheid: 6b zalmroze - Rosen Tantau (Duitsland) theehybride roos - Bloemgrootte: L (7 -10 cm) Bloemgrootte: L (7 -10 cm) - Hoogte: 100-140 cm Hoogte: 100-140 cm - Bloemvuldigheid: halfgevuld Tanydal - Rozen in de tuin | pharmaROSA® Extra - premium zilver Hans Jürgen Evers

Wij tonen de uiterlijke kenmerken van de rozen die online in onze webshop te koop zijn.


Welk producttype past bij u?


Informatie

In welke toestand versturen wij de roos vanuit onze online webwinkel?

Stel uzelf de vraag: waarvoor wil ik de roos gebruiken?
Bloem? - Locatie? - Afdekking? - Geur? - Hoogte? - Veredelaar? - Rozenbottel?

Informatie over het kopen van rozen
Betaalmethoden - Verzendkosten - Verzending - Klachtenafhandeling

Verzorgingsgids

Ons product is een roos die is geproduceerd met de unieke teelttechnologie van pharmaROSA®!

6-liter, eigengewortelde roos in pot.
Met een takkenstelsel dat past bij het seizoen.
Met een wortelstelsel dat het teeltmedium volledig doorweeft.
De kwaliteit voldoet aan de eisen van de E.N.A. (European Nurserystock Association).
In een unieke verpakking die beschadiging voorkomt.
Te planten in vorstvrije perioden.
Soortechte rozenstruik met unieke identificatie.

De eigengewortelde pharmaROSA® roos in pot is een goed doorgewortelde plant die u een betrouwbare aangroei garandeert, zodat u deze tijdens vorstvrije perioden het hele jaar door kunt planten.

 
6-liter roos in pot.Met een takkenstelsel dat past bij het seizoen.Met een wortelstelsel dat het teeltmedium volledig doorweeft.Met een wortelstelsel dat het teeltmedium volledig doorweeft.
 
pharmarosaextra.hupharmarosaextra.atpharmarosaextra.czpharmarosaextra.depharmarosaextra.ropharmarosaextra.sipharmarosaextra.skpharmarosaextra.hrpharmarosaextra.itpharmarosaextra.frpharmarosaextra.nlpharmarosaextra.bepharmarosaextra.plpharmarosaextra.es

Welk producttype is geschikt voor u?

Pagina’s voor particuliere klanten
Tuinrozen voor de familietuin, met weinig onderhoud  → ORIGINAL®
Premium tuinrozen – onmiddellijk effect, een representatieve tuin  → EXTRA®
Pagina’s voor professionals en particuliere klanten
Rozen voor openbaar groen – grote oppervlaktes, duurzaam beheer  → NATURAL®
Rozen voor projecten – haag- en rijbeplanting, snelle uitvoering  → RAPID®
Uitsluitend voor professionele partners
Productie – vermeerderingsmateriaal voor tuinrozen, groothandel  → NEONATAL®

Bedrijfsgegevens

PharmaRosa B.V.
Kamer van Koophandel-nummer: 01-09-717479
BTW-nummer: 13075314-2-43
Registratienummer plantgezondheid: HU130721
Bankrekening (IBAN):
HU85117631891388688400000000
BIC (SWIFT): OTPVHUHB
Banknaam: OTP Bank Nyrt.