Theehybride roos

59-215-1
59-215-2

Dame de Coeur

theehybride roos

- – Louis Lens

Levendige, volle kersenrode tint met een lichte fluweelachtige glans. - theehybride roos - roos met zeer zwakke, nauwelijks waarneembare geur - zacht, discreet van karakter

- Diep kersenrode, fluweelachtige bloemen voor impact
- Grote, gevulde bloemen met elegante komvorm
- Sterke, opgerichte groei met dicht, glanzend blad
- Betrouwbaar remontant, rijke tweede bloeigolf
- Bekroond klassiek ras met bewezen sierwaarde
- Bijzonderheid: Historische Hybrid Tea uit 1958 van Louis Lens, onderscheiden in Baden-Baden en door RNRS.
Minimaal onderhoud – Natuurvriendelijke tuinaanleg
Dame de Coeur
pharmaROSA® EXTRA 6-liter potroos op eigen wortel
32,90 €
Uitverkocht. Tijdelijk niet beschikbaar!
Het product is het hele jaar door te bestellen.
Uw bestelling wordt elke maandag aan de pakketdienst doorgegeven.
De leveringstijd is 1-5 werkdagen. Verzending alleen binnen Nederland!
3.5 (5076)
facebook   twitter

DAME DE COEUR – rode theehybride roos voor representatieve beplantingen

Kersenrood is het handelsmerk van DAME DE COEUR: grote, perfecte theehybride bloemen in een volle, egale kleur die zelfs op afstand sterk opvallen in representatieve tuinen, hoteltuinen en voorname entreezones. De oprechte, rustig opbouwende struik vormt een natuurlijke, harmonieuze plantvorm met stevige scheuten en een bossig gestel dat zich uitstekend leent voor strak ontworpen borders en formele rozenvakken. Dankzij de remontant bloei levert de roos door het seizoen heen steeds weer nieuwe bloemgolven, ideaal voor locaties waar een continu, verzorgd beeld essentieel is. Het dichte, donkergroene blad zet de kersenrode bloemen krachtig aan en versterkt het luxe karakter in hoogwaardige particuliere tuinen, terwijl de oranje-rode rozenbottels in de nazomer extra structuur en kleur geven. De sterke winterhardheid biedt een betrouwbare basis in projecten waar strenge winters en open ligging spelen, bijvoorbeeld in kustregio’s met veel wind en zoute nevel, zodat de beplanting jarenlang overtuigend blijft. Als eigenwortelige roos bouwt DAME DE COEUR eerst een krachtige wortelmassa op, daarna een stabiel scheutgestel en vanaf het derde jaar een volle, blijvende sierwaarde met betrouwbare langdurigheid in veeleisende, intensief gebruikte buitenruimtes.


Toepassingsmogelijkheden

DoelgebiedMotivatie
Entrees van hotels, wijnhuizen en restaurants DAME DE COEUR levert met zijn grote, egale kersenrode bloemen een direct premium entreebeeld. De grote bloemdiameter en zuivere kleur zorgen voor een formeel, verzorgd accent langs hoofdlooproutes en bij ontvangstzones, passend bij representatieve hospitality-projecten. Voor hoveniers en hospitality-locaties die direct een onderscheidende entree willen creëren.
Formele rozenvakken in parken en showtuinen De rustige, oprechte groei en gelijkmatige opbouw maken een helder leesbare plantstructuur mogelijk in rechthoekige of symmetrische rozenvakken. De harmonieuze plantvorm helpt om zonder druk beeld toch veel impact te realiseren, ideaal voor openbare parken en showtuinen met hoge esthetische eisen. Voor landschapsarchitecten die een strak maar natuurlijk ogend rozenvlak zoeken.
Terrasranden en zichtlijnen rond hotel- en restaurantterrassen Door de remontant bloei geeft DAME DE COEUR langdurig kleur langs terrassen en zichtlijnen, zodat gasten gedurende het seizoen omringd worden door frisse bloei. Deze continuïteit ondersteunt de beleving van kwaliteit en verzorging zonder steeds te hoeven herplanten. Voor exploitanten die seizoenen lang een constante bloemenaanwezigheid wensen.
Solitair in hoogwaardige voortuinen en entree-eilanden De combinatie van forse bloemgrootte, discrete geur en strak opgaande groei maakt de roos geschikt als solitair accent bij opritten en representatieve voortuinen. De egale kersenrode tint geeft een luxueus, maar niet schreeuwerig statement dat goed past bij architectonische gevels. Voor particuliere opdrachtgevers die één duidelijk rozenaccent rond de woning willen.
Massieven in grotere privétuinen en landgoederen Met zijn bossige gestel en dicht donkergroen blad vormt DAME DE COEUR een krachtige rozenmassa, ook zonder intensieve onderbeplanting. De massa van blad en bloem levert een rustig, vol beeld op afstand, passend in grote tuinen en landgoederen waar rozen onderdeel zijn van de identiteit. Voor hoveniers die grote vlakken met een solide rozenbeeld willen invullen.
Seizoensverlenging met nazomerse structuur en kleur De vorming van bolvormige, oranje-rode rozenbottels geeft in de nazomer en herfst extra sierwaarde, nog voordat het blad valt. In parken en representatieve tuinen draagt dit bij aan een geleidelijke seizoensovergang, waardoor de beplanting langer interessant blijft voor bezoekers. Voor ontwerpers die vierseizoenswaarde in hun rozenbeplanting nastreven.
Projecten met strenge winters en open ligging Dankzij de hoge winterhardheid tot circa -30 °C blijft DAME DE COEUR ook in continentaal beïnvloede en open, winderige situaties vitaal. In kustregio’s met krachtige wind en zoute nevel houdt de plantstructuur stand, wat de langjarige stabiliteit in openbare en semi-openbare projecten ondersteunt. Voor beheerders die op klimaatrobuuste rozen in kwetsbare liggingen rekenen.
Duurzame, langjarige rozenaanplant in representatieve projecten Als eigenwortelige, voorgeteelde EXTRA-plant ontwikkelt deze roos een krachtige wortelmassa, herstelt goed na eventuele vorst- of snoeuschade en blijft daardoor op de lange termijn betrouwbaar presteren. Dit vermindert vervangingsbehoefte en ondersteunt een stabiel rozenbeeld in intensief gebruikte projecten. Voor opdrachtgevers die een toekomstvaste en onderhoudstechnisch doordachte rozenkeuze maken.

Stylingideeën

  • Hotelentree in kersenrood – herhaal DAME DE COEUR in strakke banden langs oprit en entree, gecombineerd met lage buxusstructuren of taxushagen voor een klassiek, hoogwaardig ontvangstbeeld – voor hoteliers en ontwerpers van representatieve ontvangstzones.
  • Showborder met contrastplanten – plant in brede stroken met Liatris spicata 'Kobold' en Dianthus gratianopolitanus; de verticale aren en lage matten versterken de grote rode bloemen en houden het geheel luchtig – voor showtuinen en proeftuinen met publiek.
  • Terraskaders in rood-groen – gebruik DAME DE COEUR in lange linten rond restaurantterrassen, gecombineerd met fijnbladige siergrassen voor beweging en een zachtere overgang naar het omliggende groen – voor horeca-exploitanten die zitruimtes sfeervol willen omlijsten.
  • Solitaire eyecatcher bij entree – plant enkele forse EXTRA-exemplaren als solitair in grindvlakken of cortenstalen bakken (minimaal 40–50 liter) voor een strak, onderhoudsarm accent met grote kersenrode bloemen – voor particuliere opdrachtgevers en kantoren met representatieve entrees.
  • Vierseizoens-rozenvak – combineer grote groepen DAME DE COEUR met Physostegia virginiana 'Rosea' en lage vaste planten met winterstructuur, zodat de border na de hoofdbloei door blad, stengels en rozenbottels interessant blijft – voor parkbeheerders en landgoedeigenaren die het hele jaar beleving zoeken.

Vakinhoudelijke rassenbeschrijving
Naam en registratie DAME DE COEUR is een klassieke, rode theehybride roos (Hybrid Tea) met de geregistreerde rasnaam Dame de Coeur; erkende tentoonstellingsnaam bij de American Rose Society is eveneens Dame de Coeur.
Herkomst en veredeling Gekweekt door Louis Lens (Lens Roses, België) uit de kruising ‘Peace’ × ‘Independence’, veredeld en geïntroduceerd in 1958, sindsdien een gevestigde variëteit in de theehybride groep.
Prijzen en onderscheidingen Bekroond met een zilveren medaille op de rozenkeuring in Baden-Baden in 1958 en onderscheiden met het RNRS Trial Ground Certificate in Groot-Brittannië in hetzelfde jaar, wat wijst op hoge sierkwaliteit.
Groei- en bouwkenmerken Oprechte groeiwijze met een hoogte van circa 80–120 cm en een breedte van 50–70 cm; vormt een bossige struik met matig doornige scheuten en dicht, licht glanzend donkergroen blad dat het bloemeffect ondersteunt.
Bloemmorfologie Zeer grote, gevulde bloemen (10 cm+) met 26–39 bloemblaadjes, komvormig met duidelijke middelhoogte en mainly solitair aan de stelen geplaatst; remontant bloei met een tweede, eveneens rijke bloeiperiode.
Kleurgegevens en fenologie Kersenrode hoofdkleur met fluweelachtige glans; knop donker kersrood, net geopende bloem puur kersrood, bij uitbloeien iets lichter met roze rand; kleurstabiliteit gemiddeld, bij koel weer dieper, in fel zonlicht iets vervagend.
Geur en aroma De variëteit heeft een zeer zwakke, nauwelijks waarneembare geur met een zacht, discreet karakter; primair geselecteerd op bloemvorm en kleur, minder op uitgesproken parfum, wat hem geschikt maakt voor geurgevoelige omgevingen.
Bottelkenmerken Vormt in matige hoeveelheden kleine, bolvormige rozenbottels met een diameter van circa 10–14 mm en een oranje-rode kleur, die vooral in nazomer en herfst extra sierwaarde geven in borders en rozenperken.
Weerstand en winterhardheid Zeer winterhard (USDA 4b, RHS H7, ongeveer -32 tot -29 °C), maar gevoelig voor meeldauw en gemiddeld gevoelig voor zwarte bladvlek en roest; vraagt in vochtige of druk belaste aanplant om gerichte gewasbescherming.
Teeltadvies Bij voorkeur zonnige standplaats met goed doorlatende, voedzame grond; onderhoudsbehoefte hoger door mindere ziekteweerstand. Regelmatig snoeien en het verwijderen van uitgebloeide bloemen bevorderen nieuwe bloei en een verzorgd uiterlijk.

DAME DE COEUR combineert grote kersenrode bloemen, een harmonieuze groei en sterke winterhardheid met de regenererende kracht van eigenwortelig materiaal, wat haar tot een duurzame keuze maakt voor representatieve projecten waarbij u lang vooruit wilt plannen.

Gedetailleerde producteigenschappen

Productidentificatiegegevens

Productnaam: DAME DE COEUR – rode theehybride roos - Lens
Producttype: pharmaROSA® EXTRA - 6-liter potroos op eigen wortel
Rasidentiteit: Gecertificeerd:12.05.2025
Raskwaliteit: standaard
Artikelnummer: [881] 59-215 (07.02.2026) pharmarosaextra.nl

Naam en registratie

Betekenis rasnaam: De Franse term „Dame de Cœur” betekent de hartenvrouw op een speelkaart, oftewel de hartenkoningin.
Synonieme naam: Dama di Cuori; Herz-Dame; Queen of Hearts; Röd Peace
Geregistreerde rasnaam: Dame de Coeur
Handelsnaam: Dame de Coeur theehybride roos Dame de Coeur
Roosgroep: Hybrid Tea
Handelstype: theehybride roos
Handelsgroep: Theehybride roos
Tentoonstellingscategorie: snijbloem; tentoonstellingstheehybride
Collectie: theehybride roos

Herkomst en veredeling

Eerste distributeur: Lens Roses (België)
Registratiejaar: niet-geregistreerde variëteit
Veredelaar: Louis Lens
Veredelingsbedrijf / instelling: Lens Roses (België)
Veredelingsjaar: België, 1958
Afstamming / ouderparen: ‘Peace’ × ‘Independence’

Prijzen en onderscheidingen

Wedstrijd- en showonderscheidingen: Baden-Baden – zilveren medaille (1958); Groot-Brittannië – RNRS Trial Ground Certificate (1958)

Groei- en bouwkenmerken

Hoogte: 80-120 cm
Breedte: 50-70 cm
Groeiwijze: oprecht
Blad: Het loof van deze variëteit is dicht, de bladeren hebben een licht glanzend oppervlak en een donkergroene tint.
Doornzetting: matig doornig
Beschrijving zelfreiniging: Het merendeel van de uitgebloeide bloemen blijft aan de plant zitten en vereist achteraf verwijdering.
Mate van zelfreiniging: zelfreinigend vermogen zwak

Bloemmorfologie

Bloemgevuldheid: gevuld
Bloemvorm: komvormig, duidelijke middelhoogte
Bloemgrootte: XL (10 cm+)
Bloeiwijze: solitair
Kleurcode: ARS-code: MR RHS-code: 46A (buiten), 46B (binnen)
Doorbloei: Remontant, de tweede bloei is eveneens overvloedig.

Kleurgegevens en fenologie

Kleur: rood
Bloemkleur: Levendige, volle kersenrode tint met een lichte fluweelachtige glans.
Gesloten knop: Donker kersrood, met fluweelachtige bloemblaadjes.
Net geopende bloem: Puur, stralend kersrood, met een subtiele karmijnachtige glans langs de randen van de buitenste bloemblaadjes.
Volle bloei: Diepe, egale kersenrode tint met een licht glanzende rand.
Voor het uitbloeien: Het rood wordt iets lichter, aan de randen van de bloemblaadjes verschijnt een lichte roze tint.
Beschrijving kleurvervaging: Bij fel zonlicht wordt de kleur iets lichter, bij koelere temperaturen blijft de kleur dieper.

Geur en aroma

Geursterkte: roos met zeer zwakke, nauwelijks waarneembare geur
Aroma: zacht, discreet van karakter
Aantrekkingskracht voor bestuivers: De gevulde bloemen trekken bestuivers matig aan; de bloemvorm (enkel/halfgevuld/gevuld) en de beperkte toegankelijkheid van de meeldraden verminderen de aantrekkingskracht.
Bestuivervriendelijke aanduiding: Gedeeltelijk bestuiversvriendelijk, vooral sierwaarde

Rozenbottelkenmerken

Rozenbottelvorm: bolvormig
Rozenbottelkleur: oranje-rood
Rozenbottel - opmerking: In matige hoeveelheden voorkomende, bolvormige rozenbottel met een diameter van 10–14 mm en oranje-rode kleur.

Weerstand en winterhardheid

Winterhardheid (°C): -32–-29 °C
Zweedse zone: Zon 5
Beschrijving hitte- en droogtetolerantie: Verdraagt warmte gemiddeld; bij langdurige droogte is bewatering vereist.
Ziekteresistentie: gevoelig
  • meeldauw – zeer gevoelig
  • zwarte bladvlek – gemiddeld
  • roest – gemiddeld

Tuinadviezen

Aanbevolen plantafstand: voor massale aanplant 60 cm, voor hagen 50 cm, als solitair 90 cm
Plantdichtheid: in vierkante beplanting 2,8 planten/m², in zeskantige schikking 3,2 planten/m²
Halfschaduwtolerantie: bij voorkeur op een zonnige plek
Onderhoudsbehoefte: Onderhoudsbehoefte hoog; vanwege een geringe weerstand tegen ziekten zijn regelmatige gewasbescherming en verhoogde zorg nodig.
Belangrijkste gebruiksdoelen: perk, snijbloem, solitair

Opmerkingen

Sterke punten: Minimaal onderhoud – Natuurvriendelijke tuinaanleg
Combinatieplanten: Liatris spicata 'Kobold' - sierlijke liatris Dianthus gratianopolitanus - pinksteranjer Physostegia virginiana 'Rosea' - Virginiaanse obedientplant
DAME DE COEUR – rode theehybride roos - Lens
Levendige, volle kersenrode tint met een lichte fluweelachtige glans. - theehybride roos - roos met zeer zwakke, nauwelijks waarneembare geur - zacht, discreet van karakter
De rozenwebshop. - theehybride roos - rood - Dame de Coeur - (80-120 cm)
Bloeiwijze: solitair Hoogte: 80-120 cm Bloemvorm: komvormig, duidelijke middelhoogte Winterhardheid: 5b rood - Lens Roses (België) theehybride roos - Bloemgrootte: XL (10 cm+) Bloemgrootte: XL (10 cm+) - Hoogte: 80-120 cm Hoogte: 80-120 cm - Bloemvuldigheid: gevuld Dame de Coeur - Rozen in de tuin | pharmaROSA® Extra - standaard Louis Lens

Wij tonen de uiterlijke kenmerken van de rozen die online in onze webshop te koop zijn.


Welk producttype past bij u?


Informatie

In welke toestand versturen wij de roos vanuit onze online webwinkel?

Stel uzelf de vraag: waarvoor wil ik de roos gebruiken?
Bloem? - Locatie? - Afdekking? - Geur? - Hoogte? - Veredelaar? - Rozenbottel?

Informatie over het kopen van rozen
Betaalmethoden - Verzendkosten - Verzending - Klachtenafhandeling

Verzorgingsgids

Ons product is een roos die is geproduceerd met de unieke teelttechnologie van pharmaROSA®!

6-liter, eigengewortelde roos in pot.
Met een takkenstelsel dat past bij het seizoen.
Met een wortelstelsel dat het teeltmedium volledig doorweeft.
De kwaliteit voldoet aan de eisen van de E.N.A. (European Nurserystock Association).
In een unieke verpakking die beschadiging voorkomt.
Te planten in vorstvrije perioden.
Soortechte rozenstruik met unieke identificatie.

De eigengewortelde pharmaROSA® roos in pot is een goed doorgewortelde plant die u een betrouwbare aangroei garandeert, zodat u deze tijdens vorstvrije perioden het hele jaar door kunt planten.

 
6-liter roos in pot.Met een takkenstelsel dat past bij het seizoen.Met een wortelstelsel dat het teeltmedium volledig doorweeft.Met een wortelstelsel dat het teeltmedium volledig doorweeft.
 
pharmarosaextra.espharmarosaextra.skpharmarosaextra.hupharmarosaextra.czpharmarosaextra.ropharmarosaextra.depharmarosaextra.frpharmarosaextra.bepharmarosaextra.plpharmarosaextra.itpharmarosaextra.nlpharmarosaextra.atpharmarosaextra.sipharmarosaextra.hr

Welk producttype is geschikt voor u?

Pagina’s voor particuliere klanten
Tuinrozen voor de familietuin, met weinig onderhoud  → ORIGINAL®
Premium tuinrozen – onmiddellijk effect, een representatieve tuin  → EXTRA®
Pagina’s voor professionals en particuliere klanten
Rozen voor openbaar groen – grote oppervlaktes, duurzaam beheer  → NATURAL®
Rozen voor projecten – haag- en rijbeplanting, snelle uitvoering  → RAPID®
Uitsluitend voor professionele partners
Productie – vermeerderingsmateriaal voor tuinrozen, groothandel  → NEONATAL®

Bedrijfsgegevens

PharmaRosa B.V.
Kamer van Koophandel-nummer: 01-09-717479
BTW-nummer: 13075314-2-43
Registratienummer plantgezondheid: HU130721
Bankrekening (IBAN):
HU85117631891388688400000000
BIC (SWIFT): OTPVHUHB
Banknaam: OTP Bank Nyrt.